Ara
Kapat
Menü
Giriş Yap
Üye Girişi
Yada
Filtre
Filtre
{{ SELECTED.TEXT }} ×
Kategoriler
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat

Pırlanta Gerdanlık Modelleri

Pırlanta gerdanlık modelleri, güzelliğinizin ve zarafetinizin tamamlayıcısı olarak sizleri bekliyor. Hemen sitemiz üzerinde yer alan elmas gerdanlık modellerimize göz atın ve sembol gold ayrıcalıklarını kaçırmayın, takı setlerinizi benzersiz hale getirin. 

Son zamanların favori taşlarından biri olan pırlanta oldukça göz kamaştırıcı yapısı ile çok zarif ve değerli bir mücevherdir. Birçok çeşidi yapılmış olan pırlantanın gerdanlıkları da oldukça göze çarpmaktadır. Pırlanta gerdanlık alırken dikkat etmemiz gereken dört unsur vardır.

  • Karat: Pırlantanın ağırlığı demektir. Hassas terazilerle ölçülmektedir. Pırlanta gerdanlık üzerindeki taşlar ne kadar büyük ve çok ise karat ağırlığı da o kadar fazla gelecektir.
  • Berraklık: Pırlanta gerdanlıklarda çok sayıda bulunan pırlantaların berraklığı çok önemlidir. Karat ağırlığı ne kadar büyük olursa olsun bir pırlanta gerdanlık berrak değilse üzerinde lekeler varmış gibi gözükür.
  • Renk: pırlantalarda genel olarak en iyi renk beyazdır. Beyazdan başlayarak renkliye doğru gitmektedir. 
  • Renkli taşlı kolye ucu sayesinde pırlanta gerdanlıklarımız sizleri inanılmaz özel hissettirecektir.
  • Kesim: Gerdanlık üzerinde bulunan pırlantanın kesimi oldukça önemlidir. Ama en sık kullanılan yuvarlak kesimdir. Tektaş kolye ucu ile birlikte gelmektedir. 

Pırlanta Gerdanlıklar Nasıl Temizlenir?

Takı seçiminde pırlanta gerdanlık tarafında seçimini yapan kişiler bu takının nasıl temizlenmesini gerektiğini iyi bilmeli ve belirli aralıkla pırlanta temizliğini yaptırmalıdır. Çünkü kullanılan pırlanta gerdanlıklar zaman içerisinde eski parlaklığını kaybedebilir. Pırlanta gerdanlık temizliğinde ilk olarak profesyonel temizlik tercih edebilirsiniz. Yani aldığınız mağazaya takınızı götürerek temizliğini yaptırabilirsiniz. Bu en güvenli yoldur. Diğer yandan sıvı su ve deterjanla birlikte yumuşak fırça yardımıyla da temizlik de yapılabilir. Amonyak ile temizlik ve pırlanta temizliğinde kullanılan özel sıvı da tercih edilebilir. Evde ki bu sıvı yöntemlerle temizleme sonrası pırlanta gerdanlık temiz kuru bir bezle mutlaka silinmelidir.

Pırlanta Gerdanlıklar Nasıl Korunmalıdır?

Pırlanta gerdanlıklar kullanılmadığı takdirde iyi bir şekilde saklanmalıdır. Aksi takdirde pırlanta eski özelliğini kaybederek matlaşabilir. İlk olarak pırlanta gerdanlıklar kullanımdan sonra iyi bir şekilde temizlenmeli ve kuru, temiz bir kutu içerisine yerleştirilmelidir. Pırlanta gerdanlığın kutusu da aynı şekilde nemsiz bir ortamda saklanmalıdır. Eğer nemli ortam olup olmadığında şüpheli iseniz pırlanta gerdanlıkları kutuya koymadan önce nem alıcı temiz bir beze sarabilir ve bu şekilde muhafaza edilebilir. Tek bir kutuda tel bir mücevher bulunmalıdır takılar kesinlikle birbirine temas etmemelidir. Ayrıca pırlanta gerdanlıklar yine aşırı olan ışık ve ısıdan korunmalıdır.

Pırlanta gerdanlık fiyatlarımıza sitemiz üzerinden göz attınız mı? Sembol Gold ayrıcalığı ile sizlere sunulan en uygun fiyatları ürünlerimizi başka yerde bulamayacağınızın garantisini veriyoruz.

Sitemizde yer alan pırlanta set ve pırlanta takımlarımızı da inceleyebilir, özel günleriniz için eşsiz koleksiyonlar oluşturabilirsiniz. Set takımlarımızın yanı sıra, pırlanta baget kolyelere, kare tektaş pırlanta yüzüklere ve tüm pırlanta çeşitlerine de sitemizden ulaşabilirsiniz. 

ETBIS
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.