Ara
Kapat
Menü
Giriş Yap
Üye Girişi
Yada

PIRLANTA BAGET KOLYELER

Filtre
Filtre
{{ SELECTED.TEXT }} ×
Kategoriler
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat
0.12 Karat Baget Pırlanta Yıldız Kolye
16.563,45 TL
14.403,00 TL
%0
Toplam 69 ürün bulunmaktadır.

Pırlanta Baget Kolyeler

Pırlanta baget kolye güzelliği ve zarafeti temsil eder. Sevgi ve muhabbetin yansıtıldığı mücevherlerden olan pırlanta baget kolyeler, hanımların güzelliğinin birer parçasıdır. Özel gün ve gecelerde, sevginin pırlanta olarak sunulduğu anlar, bayanların mutluluğunun kat kat artmasına ve sevgi ışıltılarının ortama yansıtılmasını sağlar. Baget kesim pırlantalardan oluşturulmuş olan bu kolyeler, pırlanta setlerinin vazgeçilmezdir. Baget taş kolye ucuna sahip pırlanta takılar ile sizler de sevdiklerinizi ya da kendinizi mutlu edebilirsiniz.

Pırlanta Baget Kolyelerin Bakımı Nasıl Yapılır?

Pırlanta yapı olarak gelen ışığı yansıtmaktadır. Yansıtılan bu ışığın derecesinin şiddeti ise son teknolojik kesim yöntemleriyle ve farklı tekniklerle geliştirilmeye çalışılarak artırılmaktadır. Işıl ışıl bir görünüme sahip olması için pırlanta baget kolyeler periyodik olarak temizlenmelidir.

  • Pırlantanın yerleştirildiği kısımda pırlantayı tutan tırnakların işlevlerini yitirmemesi için periyodik olarak kontrolleri yaptırılarak gevşemediklerinden ya da bu tırnakların eğilmediklerinden emin olunmalıdır.
  • Temizleme işleminde kullanılan mücevher temizleme sıvısı ile talimatlara uyularak temizlik yapılmalıdır. Bu şekilde eski ışıltısını tekrar elde edebilirsiniz.
  • Yumuşak sıvı deterjan ile de temizlik işlemi yapılabilir. Bu durumda yumuşak özellikte sıvı deterjanın köpürtüldüğü ılık derecedeki sıvı içerisine pırlanta konulur ve özel yumuşak fırça ile köpüğün içerisinde pırlanta ve montüre zarar vermeyecek şekilde fırçalanır. Pırlanta kolye durulanır ve yumuşak bir malzemeyle kurulanır.
  • Ev tipi amonyakla da pırlanta temizlenebilir. Pırlanta kolye, içerisinde soğuk su bulunan bir kaba bir miktar ev tipi amonyak konulur ve pırlanta kolye bu suyun içerisinde yaklaşık yarım saat bekletilir. Yumuşak bir fırçayla hafif hareketlerle temizlik yapılır ve ardından yumuşak bir bez ya da kâğıt havlu ile kurutulur.

Pırlanta Kullanımı ve Pırlantanın Muhafazası

Çok kıymetli ve değerli olan mücevherlerin ömür boyunca ilk günkü gibi ışıl ışıl görünmesi ve zarar görmeden kullanılabilmesi için aşağıda belirtilen hususlara dikkat etmek gerekmektedir.

  • Pırlanta baget kolyeler bakımlarının periyodik olarak tekniğine uygun olarak yapılmalıdır.
  • Çamaşır suyu gibi klor oranı yüksek kimyasal sıvılar içerisine konulmamalıdır. Pırlanta yapı olarak zarar görmez ancak kolyenin metal bileşenleri bu kimyasaldan etkilenir ve rengi matlaşır, yapısı bozulur.
  • Her bir mücevherin ayrı ayrı mücevher kutularında muhafaza edilmesi gerekir. Bir arada karışık olarak muhafaza edilmeye çalışıldığında, birbirlerini çizmeleri kaçınılmaz olacaktır.
  • Pırlanta baget kolyenizi ve varsa diğer inci, zümrüt gibi değerli taşların ilk günkü ışıltılarını, canlılıklarını kaybetmemeleri için konuldukları muhafaza kutularında uzun süre havasız bırakmayınız.

Pırlanta Baget Kolye Karat Ölçüleri

Pırlantanın ağırlık ölçüsü karat cinsinden ifade edilir. 1 karat 1 gramın 5’te 1’ine (1/5 gr) eşittir. 1 karat 100 eşit parçaya bölünür ve bu değer puan olarak isimlendirilir. Çeyrek karat denildiğinde bu ifade 25 puan anlamına gelir ve 0.25 ct. şeklinde gösterilir. Birbirinden farklı karat değerindeki pırlanta baget kolyeler, garanti kapsamı ile güvenle tercih edilebilir. Ayrıca Sembol Gold pırlanta bileklik çeşitlerimizi de incelemek için sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Pırlanta Baget Kolye Almadan Önce Nelere Dikkat Etmeliyim?

Pırlanta baget kolye almadan önce dikkat etmeniz gereken şeyler ürünün sertifikası olması, rengi, kesimi, karatı ve ölçüsüdür.

Pırlanta Sertifikası Nedir?

Pırlanta sertifikası; pırlantanın büyüklüğü ve ne kadar kaliteli olduğunu gösteren aynı zamanda da ürün garanti belgesi olarak da kabul edilebilir.

ETBIS
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.