Ara
Kapat
Menü
Giriş Yap
Üye Girişi
Yada

Altın Tespih

Altın tesbih modelleri , üzerinde el değerli el işlemeleri olan klasik veya oval şekillere sahip altın tesbihlerdir. Günlük yaşamda kullanmak için erkekler tercih eder. Bunun yanı sıra özel bir hediyelilk eşya olarak da satın alınabilir.

Tespih erkeklerin hatta kadınların kullandığı bir aksesuardır. Osmanlı döneminden günümüze kadar kişilerin stres atmak için kullandığı bir aksesuar çeşididir. Günümüzde yaygın olarak kullanılıyor. Her yaşta insanın stres atmak için kullandığı bir üründür. Genelde bilek kısmına takılır. Tespihin hammaddesi ağaç olarak bilinir. Baş kısmında kuka olarak isimlendirilen bir madde bulunur. Kuka ise, ağaçtan elde edilmeyip tropikal bir bitkinin meyvesinden yapılır. Osmanlı döneminde mikropları yok etme özelliği bulunduğundan dolayı hekimler tarafından önerilen bir ürün haline geldi. Daha sonra günümüze kadar farklı taşlardan ve elementlerden elde edilmeye başladı. Günümüzde çok farklı modeli bulunan tespihler gümüş, altın, oltu taşı, kehribar ve doğal taşlardan yapılarak tasarlanıyor. 

Altın tesbih modellerimiz dilerseniz hediyelik dilerseniz kendiniz için alabileceğiniz modellerde sembolgold'da. Karizmatik ve beyefendi bir tercih yapmak istiyorsanız koleksiyonumuz tam size göre.

Altın Tespihin Önemi

Tespihin, Osmanlı döneminden başlayıp günümüz modern döneme kadar büyük önem taşıdığını söyleyebiliriz. Altın tespihler 8 ile 18 ayar olarak üretiliyor. Bu tespihlerin imamesinde figür ve özel taş kullanılıyor. En önemlisi de altın tespihlerde sağlam bir altın zincir kullanılıyor. Kolay yıpranmayan ve kopmayan zincir olması tespihin uzun yıllar çekebilir, aksesuar olarak kullanabilirsiniz. Altın tespihlerin fiyatları değişkendir. Alacağınız tespihin boyu ve işlemesi ne kadar fazla ise fiyatı da o kadar fazla olur. Tespihleri koleksiyon haline getirenler bile bulunuyor. Bunlar hem maddi hem manevi olarak fazla değerlidir.

Altın Tespih Neden Tercih Edilir?

Günümüzde modanın ayrı bir özelliği bulunuyor. Gümüş ve altın madeninden yapılan tespihler çok tercih ediliyor. Bunun neden, tespih koleksiyonlarının gözde halinde olmasıdır. Her modele uygun olarak farklı şekillere sahip altın tespihleri bulmak mümkündür. Erkekler giyilen kıyafete göre tarz olabiliyor. Bu tamamlayıcı bir ürün niteliğine sahip aksesuarlar ile daha fazla dikkat çekebiliyor. Kol saati, yüzük ve tespih hatta altın tespih olunca daha fazla dikkat çekilebiliyor. Doğum günleri, yılbaşı, bayram ve evlilik yıldönümü gibi özel günlerde hediye olarak alınabiliyor. Hatta altın tespihlere isim bile yazılabiliyor. Kişinin ismini ve baş harfini yazdırarak onu anlamlı kılabilirsiniz. Sizde sevdikleriniz için bu ürünü tercih edebilir ve anlamlı bir hediye oluşturabilirsiniz.

Filtre
Filtre
{{ SELECTED.TEXT }} ×
Kategoriler
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat
ETBIS
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.