Ara
Kapat
Menü
Giriş Yap
Üye Girişi
Yada
Filtre
Filtre
{{ SELECTED.TEXT }} ×
Kategoriler
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat
1.27 Karat Elmas Fantezi Gerdanlık
101.109,15 TL
87.921,00 TL
%0
0.51 Karat Elmas Kolye
26.070,50 TL
22.670,00 TL
%0
0.66 Karat Elmas Gül Kolye
31.826,25 TL
27.675,00 TL
%0
0.11 Karat Elmas Kolye
11.552,90 TL
10.046,00 TL
%0
1.67 Karat Elmas Suyolu Gerdanlık
109.172,95 TL
94.933,00 TL
%0
0.44 Karat Elmas Fantezi Kolye
29.013,35 TL
25.229,00 TL
%0
Toplam 42 ürün bulunmaktadır.

Elmas Kolyeler

Elmas kolyeler, Sembol Gold mücevher ustalarının ellerinden çıkmış paha biçilemez aksesuar ürünlerinin başında gelmektedir. Elmas set oluşturmak ve özel günleri için paha biçilemez bir takım tamamlamak isteyen kadınların bir numaralı tercihi olarak karşımıza çıkar. Sembol Gold takı modelleri arasında baş sırada yer alan elmas kolye modellerimize göz atmayı unutmayın! 

Kadınlar için oldukça önemli olan takılar içerisinde elmas takılar, her zaman favori ürünler olmuştur. Özellikle elmas kolyeler, kadınların vazgeçilmezleri arasındaki takılardır. Birbirinden farklı zarif ve özgün modelleri ile her elbiseye uygun tasarımları bulabilirsiniz. Her zaman şıklığı ve gösterişi yansıtan elmas kolyeler ile kendi stilinize ortaya çıkarabilirsiniz. Her yaş grubuna hitap eden elmaslar, göz alıcı şıklığı ile geçmişten günümüze kadar her zaman kadınsı zarafeti ortaya çıkarmaktadır. Günlük kullanım ve özel gün ve gecelerde kullanıma uygun birçok elmas kolye tasarımı bulunmaktadır. Son yıllarda moda olan güneş, melek, kelebek gibi desenleri zengin bir koleksiyona sahip elmas kolyeler, elmas sever bayanlara özel olarak hazırlanmıştır.

Elmas Kolye Modelleri ve Kullanımı

Takı sektöründe çok fazla kullanılan şıklığın ve zarafetin göstergesi elmas kolyeler, birçok çeşidi ile her zevke hitap etmektedir. Elmas kolyeler; özel davetiyeler, düğünler, özel gün ve gecelerde, günlük kullanımda sıkça tercih edilen takılar arasındadır. Göz alıcı güzelliği ile elmas kolyeler elbise kombinlerini tamamlayarak şıklığınıza şıklık katmaktadır. Elmas, doğada zor bulunan ve meşakkatli bir süreç sonunda elde edilen değerli taşlardır. Ayrıca oldukça sert ve dayanıklı maddeler arasındadır. Bu özelliği ile elmasın değerini arttırmaktadır. Bu özellikleri elması takı sektöründe elmas kullanımını arttırmaktadır. Elmas işlenerek takı sektöründe mükemmel sonuçların ortaya çıkmasını sağlamaktadır.

Elmas kolye modellerimiz ile eşsiz bir uyuma sahip olan elmas yüzük modelleri ve elmas yüzük fiyatlarımıza sitemiz üzerinden tek tık ile ulaşabilirsiniz. 

Elmasın Değeri Belirleyen Unsurlar

Elmasın kıymetini artıran en önemli unsurlar elmasın rengi, büyüklüğü, çatlak olmaması ve berraklığıdır. Renge göre elmasın değeri belirlenmektedir. Özellikle pembe ve yeşil renge sahip elmaslar çok kıymetlidir. Elmas kolyeler alınırken belirtilen bu hususlara dikkat ederek almak doğru tercih yapmaya yardımcı olacaktır.

Pırlanta Karat Değerleri ve Montür

Pırlantanın ağırlığını belirlemek için karat denilen özel bir ölçü kullanılır. Karat denilince 100 eşit parçaya bölünerek pırlantanın ağırlık yönünden değeri hesaplanır. Örnek vermek gerekirse 0.50 ct yüzüğü yarım karatlık bir elmas olduğunu ifade eder. Seçilen karata göre pırlantanın maddi değeri de artacaktır. Alınacak pırlanta da fiyatı artıran diğer bir hususta “montür” denilen elmasın yerleştirildiği çerçevedir. Montür taşın görünümüne doğrudan etkileyen bir unsurdur. Örneğin; üçtaş yüzük veya beştaş yüzük denildiğinde aslında montürün (çerçeve) şeklinden bahsediliyor demektir.

ETBIS
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.