Ara
Kapat
Menü
Giriş Yap
Üye Girişi
Yada

Elmas Yüzükler

Elmas yüzük, paha biçilemez elmas kalitesi ile Sembol Gold avantajlarının birleşimi sayesinde ortaya çıkmış koleksiyon ürünleridir. Elmas setlerinizin tamamlayıcısı ve özel günlerinizin kurtarıcısı olacaktır. Elmas karatları ve işçiliği açısından kusursuz olan Elmas yüzük modellerimize sitemiz üzerinden göz atmayı unutmayın! 

Son zamanların favori takısı olan elmas yüzüklerin kişilerin birçok alanda kullandığı takılardır. Örneğin bir evlenme teklifinde ya da sevgililer gününde hoş bir elmas yüzük seçilebilir. Elmas yüzükler kullanılacağı alana göre farklılık göstermektedir. Evlenme teklifinde sade bir elmas yüzük tercih edilirken özel günlerde kullanmak için daha süslü bir elmas yüzük tercih edilmektedir. Gerçek elmas yüzükler yapısında bulunan mikroskobik kabarcıklar sayesinde ve sertifikasının bulunması sebebiyle oldukça kolay ayırt edilebilir. Elmas yüzük alırken dikkat etmemiz gereken birçok faktör bulunsa da en önemlisi elmasın gerçek olup olmadığıdır. Bu neden elmas yüzük seçiminde mücevher mağazaları ya da çok güvenilir internet siteleri seçilmelidir.

Elmas Yüzüklerde Karat Değer Nedir?

Elmas yüzük alırken karat değer oldukça önem taşımaktadır. Karat değeri; elmasın ağırlığının ölçülmesidir. Bir elmas ne kadar büyük ve ağırsa karat değeri de o kadar büyük demektedir. Tabi ki karat değerin artması ile birlikte elmas yüzükler de olan fiyat artışı da artmaktadır. Karat değer iki şekilde belirlenebilir.

  • Elmas yüzüğe üstten bakıldığında bir uçtan diğer uca olan genişlik
  • Elmas yüzüğün kesim kalitesi
  • Elmasın hacmi ve ağırlığı

Bu faktör karat değer için oldukça önem taşımaktadır. Bu nedenle elmas yüzüklerin fiyat aralığında kesim el işçiliği ile yapıldığı için maliyeti de o kadar yüksek olabilmektedir. Eğer elmas yüzük seçiminde karat değerinin belirlenmesinde elmasın bu noktada berraklığı(SI) ve rengi(I-J) önemlidir. Büyük bir elmas için bu iki değerin olması yeterlidir. 

Elmas Yüzük Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Elmas yüzüklerin önemi, değeri ve zarifliği göz önüne alındığında dikkat etmemiz gereken bazı unsurlar mevcuttur. Elmas yüzük alırken dört unsura çok dikkat edilmelidir. Bunlar; taşın karat değeri, kesim kalitesi, berraklığı ve rengidir. Elmas yüzükler de kesim kalitesi elmasın ışığı yansıtma oranını göstermektedir. Bir elmas yüzüğün kesim kalitesi ne kadar iyi ise ışığı yansıtma derecesi de o kadar yüksektir bu da elmas yüzüğü büyük ve ışıltılı göstermektedir. Karat değeri belirlenirken de kesim kalitesi göz önünde bulundurularak ağırlığına bakılmaktadır. 

Elmas alırken en çok dikkat etmeniz gereken unsurlardan bir tanesi de fiyatlardır. Sembol Gold olarak %70 indirimli elmas ürün modellerimizi sizlere gururlar sunarız. Bu indirim ile birlikte tüm elmas modellerine en uygun fiyatlar ile ulaşabileceksiniz. 

Elmas Yüzük Modelleri 

Elmas yüzük modelleri, Sembol Gold ürünleri arasında en çok tercih edilen modellerdendir. Kadınların ve kadınlar için hediye almayı düşünen erkeklerin bir numaralı tercihidir. Sitemiz üzerinden 1 karat elmas boyutuna kadar elmas model yüzüklere göz atabilirsiniz. 

Filtre
Filtre
{{ SELECTED.TEXT }} ×
Kategoriler
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat
0.05 Karat Elmas Tektaş Yüzük
9.799,15 TL
8.521,00 TL
%0
0.13 Karat Pırlanta Elmas Yüzük
16.174,75 TL
14.065,00 TL
%0
Toplam 34 ürün bulunmaktadır.
ETBIS
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.